Blog

E – Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-fatura sistemine geçmek istemeniz halinde Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait sisteme kayıt yaptırmanız ve e-fatura aktivasyon sürecini tamamlamanız gerekir. Bu süreç sırasıyla 1-)Tüzel şirketler Mali Mühür Sahibi Şahıs Şirketleri E-İmzaları olması gerekiyor. Şahıs şirketleri de mali mühür kullana bilirler. Mali Mühür Başvurusunu bu link den yapabilirsiniz https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go Mali Mühür Maliyeti 2020 için Tüzel kişi için 3 yıllık mali […]

E-Dönüşüm Soru ve Cevaplar

E-FATURA NEDİR E-Fatura, veri formatı ve standartları Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen ve fatura alışverişinin GİB sistemi üzerinden gerçekleştirildiği fatura uygulamasıdır. e-Fatura uygulaması, taraflar arasında standart oluşturarak faturaların güvenli ve hatasız şekilde dolaşımını sağlamak amacıyla uygulamaya konmuştur. E-Fatura yeni bir belge türü değildir ve kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptir.

E-Ticaret Neden Önemli

Firmaların ticari faaliyetlerini internet üzerinden yapmaları olarak açıklanan e ticaret, özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber ortaya çıkan bu kavram, ticaretin online halidir.